رمز موفقیت

کودکی ده ساله که دست چپش در یک حادثه رانندگی از بازو قطع شده بود, برای تعلیم فنون رزمی« جودو » به یک استاد سپرده شد. پدر کودک اصرار داشت استاد از فرزندش یک قهرمان جدو بسازد ! استاد پذیرفت و به پدر  کودک قول داد  که یک سال بعد می تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاهها ببیند. در طول شش ماه استاد فقط روی بدن سازی کودک کار کرد و در عرض این شش ماه حتی یک فن" جودو " را هم به او نیاموخت!                    

بعد از شش ماه خبر رسید که یک ماه بعد مسابقات محلی در شهر برگزار می شود. استاد در این فرصت به کودک ده ساله فقط یک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقات فقط روی آن تک فن کار کرد. سرانجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در میان اعجاب همگان, با آن تک فن همه حریفان خود را شکست دهد!                 

سه ماه بعد کودک توانست در مسابقات بین باشگاهها نیز با استفاده از همان تک فن برنده شود. وقتی مسابقات به پایان رسید, در راه بازگشت به منزل کودک از استاد راز پیروزی اش را پرسید. استاد گفت: دلیل پیروزی تو این بود که اولا به همان یک فن به خوبی مسلط بودی. ثانیا تنها امیدت همان یک فن بود و ثالثا این که تنها راه شناخته شده برای مقابله با این فن گرفتن دست چپ حریف است, که تو چنین دستی نداشتی! یاد بگیر که در زندگی از نقاط ضعف خود بعنوان نقاط قوت استفاده کنی.

/ 1 نظر / 13 بازدید
محمد

سلام . وبلاگ خيلي قشنگي داري .اگه دوست داری که تو قرعه کشی ماشرکت کنی و اگه شانس داشته باشی یک سایت با یک گیگ فضا و انجمن ببری یه سری به سایت ما بزن و توش ثبت نام کن تا تو قرعه کشی شرکت داده بشی. www.persiansignal.com/fa